1. Wiki-startpagina
  2. Troepen

Troepen

Dertien troepensoorten voor aanval, verdediging, plunderen en verovering: waar ze gerekruteerd worden, wat ze nodig hebben en hoe ze zich verhouden.

Vier groepen troepen

Waar en hoe troepen worden gerekruteerd

Elk kasteel rekruteert voor zichzelf, en wel in het gebouw waartoe de eenheid behoort. Alle troepensoorten worden parallel opgeleid, elk in zijn eigen wachtrij. Hoe hoger het rekruteringsgebouw, hoe sneller je troepen klaar zijn en hoe meer er in één wachtrij passen. Grondstoffen en kolonisten worden meteen verschuldigd zodra je de opdracht plaatst. Meer hierover lees je onder Rekruteren.

Kolonisten: vaak de schaarste grondstof

Elke eenheid neemt kolonisten in beslag uit je Woonhuis – de meeste voetsoldaten maar één, zware ruiterij en belegeringswapens aanzienlijk meer. Zodra grondstoffen geen probleem meer zijn, bepalen je vrije kolonisten hoe groot je leger kan worden. De kolom „Kolonisten per eenheid” in de onderstaande vergelijking laat zien hoeveel ruimte elke troep nodig heeft (zie Kolonisten).

Onderzoek en marssnelheid

De Alchemist onderzoekt voor elke troepensoort drie fasen van Wapenonderzoek; de Speciale onderzoeken versterkt daarna alle troepen van een kasteel tegelijk. Beide gelden alleen voor het kasteel waarin je ze onderzoekt.

Een leger marcheert altijd op het tempo van zijn traagste eenheid. Spionnen en Paladijnen zijn het snelst, stormrammen en katapulten het traagst – één enkele stormram maakt een ruiteraanval al net zo traag als een belegeringstrein. Houd snelle plundertochten daarom gescheiden van trage belegeringen. Het Marsveld bepaalt hoeveel troepen van een kasteel tegelijk op pad kunnen zijn; het Toernooiplaats verkort lange marsen (zie Marstijden).

Voetvolk

Ruiters & verkenners

Belegeringswapens

Speciale eenheden

Alle troepen vergeleken

TroepAanvalBelegeringVerdedigingDraagkrachtMinuten per veldKolonisten per eenheidTotale kosten
Speerdragers1001510018176
Zwaardvechters2003050221152
Berserkers60040150181238
Boogschutters4505070181361
Spionnen301192456
Ridders te paard1300100300104782
Ridders in harnas15002002001181.064
Rammen010020003061.360
Katapulten25100150030101.190
Tempelier3508025252437
Paladijn120010025096836
Amberridder200604.000250255amber

Basiswaarden zonder wapenonderzoek of andere boni. Klik op een kolom om te sorteren.

Meer over dit onderwerp